יום שני, 22 ביוני 2020

טסטוסטרון נמוך, איך להעלות טסטוסטרון?

טסטוסטרון נמוך, איך להעלות טסטוסטרון עם קובי עזרא.
תסמונת המחסור בטסטוסטרון (testosterone deficiency syndrome או בקיצור: TDS) מאופיינת בתסמינים רבים, לרבות ליבידו (תאווה מינית) נמוך, מסת שומן מוגברת, ירידה במסת השרירים, עייפות, בעיות אונות (אימפוטנציה) ואוסטאופורוזיס, ועד 80% מהגברים יחוו תסמינים של גברים מזדקנים. הדבר נגרם כתוצאה מירידה התלויה בגיל ברמות הטסטוסטרון בסרום, כאשר הריכוזים נמוכים בכ- 40-50% בקרב גברים מעל גיל 60 לעומת גברים צעירים. 

ירידה משמעותית זו ברמות הטסטוסטרון קשורה קשר הדוק יותר למצבים רפואיים, כמו: השמנת יתר, תסמונת מטבולית, סוכרת או יתר לחץ דם

הדרך המקובלת לטיפול ב- TDS היא הטיפול ההורמונלי חלופי בטסטוסטרון (testosterone replacement therapy או בקיצור: TRT), אשר עבור המצב קיימים תכשירים הורמונליים. מלבד ההשפעות המועילות של TRT, תוארו תופעות לוואי שליליות משמעותיות, וסרטן הערמונית (PCa) הוא התוויות נגד מוחלטת. 

Eurycoma longifolia (Tongkat Ali; TA) כצמח מרפא הוא אלטרנטיבה טבעית ל- TRT והוכח כמחזיר את רמות הטסטוסטרון בסרום ובכך משפר משמעותית את בריאות המינית. 

הדבר כולל השפעות חיוביות משמעותיות על בריאות העצמות ומצבם הגופני של החולים. בנוסף, הוכחה השפעה אנטי-היפרגליקמית (מניעת עליות ברמת הסוכרת בדם, דבר המאפיין את מחלת הסוכרת) משמעותית וציטוטוקסיות כנגד תאי PCAS. 

עד כה, בריכוזים טיפוליים, תופעות לוואי משמעותיות של הטיפול לא היו ברורות. לכן, עשוי להיות אלטרנטיבה בטוחה ל- TRT. לכן, הצמח Eurycoma longifolia עשוי להיות אלטרנטיבה בטוחה ל- TRT.


* Eurycoma longifolia הוא עץ שיח ירוק-דק וגבוה, הנפוץ בדרום-מזרח אסיה. גברים מלזיים טוענים כי תה המיוצר מצמח זה משפר את יכולותיהם המיניות ואת הוויראליות. כתוצאה מכך, צמח זה מבוקש כה גדול עד שהוא נחשב כיום למין "מוגן".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה