יום שלישי, 4 באוקטובר 2022

פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולים

פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולים: תמיד כשמדברים על ספורטאים בכלל או על מפתחי גוף בפרט בן השורות ניתן למצוא את צמד המילים "סטרואידים אנאבולים". היות וסטטיסטית אכן מרבית מפתחי הגוף נוטלים תרופות אילו (סטרואידים אנבולים)  ואחרות.

פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולים
פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולים


בוודאי יצא לכם לשמוע בחדר הכושר שבו אתם מתאמנים את המילים: מתן רוסי, אנבול, דיאנבול, אנדרול, אנאפולון, פרווירון, מסטרולון, וינסטרול, סטנוזולול, אנאבר, אוקסנדרולון, טסטוסטרון, טסטווירון, סוסטנון, אילו הם למעשה שמות של תרופות אשר משתייכות למשפחת הסטרואידים האנבולים.

אכן ישנם גדלים של מסת גוף אצל מפתחי גוף שכמעט בלתי אפשרי להגיע אליהם ללא עזרת התרופות האנגוליות הנכונות: סטרואידים אנבולים.

אך כשדנים אודות השפעותיהם של תרופות כגון: סטרואידים אנבולים ועל כמה הם משפרים את הביצועים הספורטביים, את הגדילה במסת השרירים, את העלייה בכוח הפיזי וכו'... ישנו הצורך להבין אודות הנזקים שניתן להגיע ע"י השימוש הבלתי מבוקר שספורטאים כאלה ואחרים עושים בתרופות כדוגמת הסטרואידים האנבולים ותרופות אחרות.

אני בעצמי בתחילת שנות ה- 90 הייתי ספורטאי בתחום פיתוח הגוף, ונכון לומר כי לניסיון קליני של שנים, כתיבת ספרים (סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאול!) ומאמרים בתחום ישנה השפעה רבה אודות ההבנה שלנו על כל המתרחש סביבנו.

על כן, אספר לכם הקוראים כי התרופות אשר ספורטאים בכלל ומפתחי גוף בפרט עושים בהם שימוש הינם הרות אסון ולעיתים בלתי הפיכים. כמו כן יש לציין, כי תופעות הלוואי הקשות יותר (כגון: מוות) כתוצאה מהשימוש בסטרואידים אנבולים, אינו קיים בכלל (בשימוש מבוקר?!), לפחות כך יתברר לי במשך עשרות שנים.

מרבית מקרי המוות אצל ספורטאים בודי-בילדרים נוצרות בעיקר לפני התחרויות, עקב נטילת תרופות משתנות אשר עשויות לגרום להתייבשות וכישלון כלייתי או לבבי ואז כן כמובן מתים! כמו לדוגמה שני שרירנים (אדראס מונזר ומוחמד מכאווי) מאוד ידועים אשר בתחרות בתחרויות פיתוח גוף יוקרתיות – מר אולימפיה. יש לציין, כי שני שרירנים אילו נמצאו מתים בבית המלון שם שהו במהלך התחרות, וכן ניתן לומר כי הם היותר המתים החטובים ביותר העולם!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה