יום שבת, 26 באוגוסט 2023

אוקסנדרולון, אנאבר, אוקסנדרין, סטרואידים אנאבולים

אוקסנדרולון הנמכר בין היתר תחת שם המותג Anavar, הוא סטרואיד אנבולי סינתטי שפותח בשנות ה-60. להלן תקציר של מידע מרכזי על אוקסנדרולון. שם גנרי: אוקסנדרולון - Oxandrolone (שם גנרי בשימוש נפוץ). שמות מותג: אנאבר - Anavar (אחד משמות המותג הידועים ביותר), אוקסנדרין. 

אוקסנדרולון מסווג כסטרואיד אנבולי, שהיא גרסה סינתטית של ההורמון הגברי טסטוסטרון. התרופה פותחה בתחילה לטיפול במצבים המובילים לדלדול שרירים, כגון: כוויות קשות, התאוששות ניתוח והפרעות מסוימות. אוקסנדרולון משמש גם לקידום עלייה במשקל אצל אנשים שחוו ירידה במשקל מסיבות רפואיות.


אוקסנדרולון תכונות אנבוליות

תכונות אנבוליות: לאוקסנדרולון יש תכונות אנבוליות, כלומר הוא יכול לשפר את סינתזת החלבון ולקדם את הצמיחה של רקמת השריר.

יתרונות אוקסנדרולון ידוע באופיו המתון, עם סיכון נמוך יחסית לתופעות לוואי אנדרוגניות כגון: וירליזציה (התפתחות של מאפיינים גבריים) אצל נשים.

נעשה בו שימוש במסגרות רפואיות להגדלת מסת השריר ולשיפור ההתאוששות לאחר ניתוחים ופציעות.

מפתחי גוף וספורטאים השתמשו באוקסנדרולון כדי לשפר את הביצועים הגופניים שלהם ולשפר את הגדרת השרירים.

אוקסנדרולון מינון

במסגרות רפואיות, אוקסנדרולון נרשם בדרך כלל במינונים נמוכים כדי למזער תופעות לוואי. המינונים המשמשים לשיפור הביצועים הם לרוב גבוהים יותר וניתן להשתמש בהם בסייקלים.

המינון הרגיל של אוקסנדרולון למצבים רפואיים עשוי לנוע בין 2.5 מ"ג ל-20 מ"ג ליום, מחולק לשניים עד ארבע מנות. עם זאת, המינונים יכולים להשתנות במידה רבה בהתאם לגיל המטופל, משקלו, ההיסטוריה הרפואית וחומרת המצב המטופל.

יחס אנאבולי אנדרוגני - אוקסנדרולון:

דירוג אנבולי: בסביבות 322-630

דירוג אנדרוגני: בסביבות 24

המשמעות היא שאוקסנדרולון נחשב לבעל דירוג אנבולי גבוה יחסית לדירוג האנדרוגני שלו. זו הסיבה שהוא נבחר לעתים קרובות בשל הפוטנציאל שלו לקדם גדילת שריר עם סיכון נמוך יותר לתופעות לוואי אנדרוגניות משמעותיות, מה שהופך אותו לפופולרי לשימוש רפואי במצבים שבהם יש צורך בשימור שרירים או עלייה במשקל. עם זאת, חשוב לציין שלכל הסטרואידים האנבוליים, כולל אוקסנדרולון, עדיין יכולות להיות השפעות אנדרוגניות, והתגובות האישיות יכולות להשתנות.

יש לציין שדירוגים הנ"ל הם משוערים ויכולים להשתנות ממקור למקור. ההשפעות המדויקות של כל סטרואיד, כולל אוקסנדרולון, תלויות בגורמים שונים, כולל המינון, משך השימוש, הגנטיקה האישית והבריאות הכללית.


תופעות לוואי של אוקסנדרולון

אוקסנדרולון נחשב בדרך כלל כבעל סיכון נמוך יותר לתופעות לוואי אנדרוגניות בהשוואה לסטרואידים אנבוליים אחרים.

תופעות הלוואי האפשריות כוללות שינויים ברמות הכולסטרול, תפקודי הכבד והשפעות קרדיווסקולריות אפשריות.

וירליזציה (התפתחות של תכונות גבריות) יכולה להתרחש אצל נשים (נדיר בהשוואה לסטרואידים אנאבוליים אחרים), במיוחד במינונים גבוהים יותר.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה